Григорій Вовчинський – історія паралімпійського чемпіона Черкащини

Григорій Вовчинський – заслужений майстер спорту України.

Народився 4 липня 1988 року в селі Білоусівка Драбівського району Черкаської області. Під час народження отримав ураження руки.

Навчався в Білоусівському навчально – виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей”.
Перші спортивні перемоги отримав із тенісу. Після закінчення школи у 2005 році переїхав до Черкас та вступив до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (далі – ЧНУ).

На факультеті фізичної культури та спорту ЧНУ тренувався у групі спортсменів з обмеженими можливостями за напрямами легка атлетика та теніс настільний.

Визначальним для Григорія став 2007 рік, перебуваючи на реабілітаційному зборі у Євпаторії він познайомився з біатлоністкою Юлією Батенковою, яка заохотила його до занять лижним спортом.

По завершенню навчання в ЧНУ Григорій продовжує займатись лижним спортом та біатлоном в Черкаському обласному центрі з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт».

Спортивна кар’єра

З 2008 року постійний учасник міжнародних змагань у складі паралімпійської збірної України з лижних перегонів і біатлону. Майстер спорту України з лижних гонок та біатлону (2009 рік), чемпіон та срібний призер з біатлону (довга дистанція, гонка переслідування) Кубку світу 2009 року м. Сьюсьоен (Норвегія); бронзовий призер (естафета) з лижних гонок чемпіонату світу 2009 року у м. Вуокатті (Фінляндія); срібний призер з біатлону (довга дистанція) Фіналу кубку світу 2009 року у м. Маунт Вашингтон (Канада); чемпіон з біатлону (довга дистанція) Кубку світу 2009 року у м. Вістлер (Канада).

Дворазовий срібний та дворазовий бронзовий призер Х зимових Паралімпійських Ігор (Канада, 2010 р.) з біатлону та лижних гонок. У 2010 році став дворазовим чемпіоном світу з біатлону (м. Ханти-Мансійськ, Росія).

На чемпіонаті світу 2011 року здобув дві золоті медалі з біатлону, перегони із переслідування (коротка та довга дистанції) та бронзову медаль в естафеті. На Кубках світу 2012 року спортсмен виборов «срібло» (біатлон) та три «бронзи» (біатлон та естафета). На Чемпіонаті світу 2013 року у м. Солефті (Швеція) він отримав дві срібні нагороди у біатлоні (коротка та середня дистанції), а у фіналі Кубку світу того ж року став дворазовим срібним призером.

Чемпіон ХІ зимових Паралімпійських Ігор в м.Сочі (Росія, 2014 р.) з біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. На змаганнях у січні 2014 року у м. Вуокатті (Фінляндія) став четвертим у біатлоні (коротка дистанція, 7,5км).

У 2016 році на Кубку світу з лижних гонок та біатлону, що проходив з 21 по 28 лютого у німецькому місті Фінстерау здобув бронзову медаль у лижних перегонах (довга дистанція), бронзову нагороду у біатлоні, бронзову медаль у лижних перегонах (спринт). На Кубку світу з лижних гонок та біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового та вадами зору (Фінляндія) успішно фінішував і здобув дві золоті нагороди – в спринті на дистанції 5 км та в естафеті.

За результатами виступів на Паралімпійських іграх 2010 року у Ванкувері, його було нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

За інформацією Черкаського обласного центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт»Національного комітету спорту інвалідів України та uk.wikipedia.org.

Написати перший коментар

Залишити коментар