Григорій Вовчинський – історія паралімпійського чемпіона Черкащини

Григорій Вовчинський – заслужений майстер спорту України.

Народився 4 липня 1988 року в селі Білоусівка Драбівського району Черкаської області. Під час народження отримав ураження руки.

Навчався в Білоусівському навчально – виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей”.
Перші спортивні перемоги отримав із тенісу. Після закінчення школи у 2005 році переїхав до Черкас та вступив до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (далі – ЧНУ).

На факультеті фізичної культури та спорту ЧНУ тренувався у групі спортсменів з обмеженими можливостями за напрямами легка атлетика та теніс настільний.

Визначальним для Григорія став 2007 рік, перебуваючи на реабілітаційному зборі у Євпаторії він познайомився з біатлоністкою Юлією Батенковою, яка заохотила його до занять лижним спортом.

По завершенню навчання в ЧНУ Григорій продовжує займатись лижним спортом та біатлоном в Черкаському обласному центрі з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт».

Спортивна кар’єра

З 2008 року постійний учасник міжнародних змагань у складі паралімпійської збірної України з лижних перегонів і біатлону. Майстер спорту України з лижних гонок та біатлону (2009 рік), чемпіон та срібний призер з біатлону (довга дистанція, гонка переслідування) Кубку світу 2009 року м. Сьюсьоен (Норвегія); бронзовий призер (естафета) з лижних гонок чемпіонату світу 2009 року у м. Вуокатті (Фінляндія); срібний призер з біатлону (довга дистанція) Фіналу кубку світу 2009 року у м. Маунт Вашингтон (Канада); чемпіон з біатлону (довга дистанція) Кубку світу 2009 року у м. Вістлер (Канада).

Дворазовий срібний та дворазовий бронзовий призер Х зимових Паралімпійських Ігор (Канада, 2010 р.) з біатлону та лижних гонок. У 2010 році став дворазовим чемпіоном світу з біатлону (м. Ханти-Мансійськ, Росія).

На чемпіонаті світу 2011 року здобув дві золоті медалі з біатлону, перегони із переслідування (коротка та довга дистанції) та бронзову медаль в естафеті. На Кубках світу 2012 року спортсмен виборов «срібло» (біатлон) та три «бронзи» (біатлон та естафета). На Чемпіонаті світу 2013 року у м. Солефті (Швеція) він отримав дві срібні нагороди у біатлоні (коротка та середня дистанції), а у фіналі Кубку світу того ж року став дворазовим срібним призером.

Чемпіон ХІ зимових Паралімпійських Ігор в м.Сочі (Росія, 2014 р.) з біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. На змаганнях у січні 2014 року у м. Вуокатті (Фінляндія) став четвертим у біатлоні (коротка дистанція, 7,5км).

У 2016 році на Кубку світу з лижних гонок та біатлону, що проходив з 21 по 28 лютого у німецькому місті Фінстерау здобув бронзову медаль у лижних перегонах (довга дистанція), бронзову нагороду у біатлоні, бронзову медаль у лижних перегонах (спринт). На Кубку світу з лижних гонок та біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового та вадами зору (Фінляндія) успішно фінішував і здобув дві золоті нагороди – в спринті на дистанції 5 км та в естафеті.

За результатами виступів на Паралімпійських іграх 2010 року у Ванкувері, його було нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

За інформацією Черкаського обласного центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт»Національного комітету спорту інвалідів України та uk.wikipedia.org.

Написати перший коментар

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.

*