Максим Зеленський: «Обласне управління у справах сім’ї, молоді та спорту і надалі підтримуватиме розвиток футболу на Черкащині»

“Реагуючи на заяви товариства з обмеженою відповідальністю ФК «Черкаський Дніпро», управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації вкотре надає роз’яснення:

Управлінням проведено низку нарад і зустрічей із представниками ТОВ ФК «Черкаський Дніпро», зокрема й під головуванням заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Омаргалієва К. С. та заступника голови Черкаської обласної ради Тарасенка В. П., під час яких надані роз’яснення щодо норм чинного законодавства та правомірного використання бюджетних коштів, а також правових засад функціонування бюджетної системи України, принципів та основ бюджетного процесу в Україні.

Одночасно було зауважено, що управління у своїй діяльності керується статтею 90 Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс), до якої віднесено фінансування програм із розвитку фізичної культури і спорту, заходи з фізичної культури і спорту обласного значення, Законом України «Про фізичну культуру і спорт» (далі – Закон), який визначає загальні правові, організаційні, соціальні та економічні основи діяльності у сфері фізичної культури і спорту, та регулює суспільні відносини у створенні умов для розвитку фізичної культури і спорту, Положенням про управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА, затвердженого розпорядження обласної державної адміністрації від 16.07.2014 № 233 (далі – Положення).

Укотре було акцентовано на тому, що статтею 38 розділу IV «Спорт» Закону визначено поняття професійного спорту як комерційного напряму діяльності у спорті, пов’язаного з підготовкою та проведенням видовищних спортивних заходів на високому організаційному рівні з метою отримання прибутку.

Діяльність у професійному спорті спортсменів, тренерів та інших фахівців, яка полягає в підготовці та участі у спортивних змаганнях серед спортсменів-професіоналів і є основним джерелом їхніх доходів, провадиться відповідно до Закону, Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів, а також статутних і регламентних документів відповідних суб’єктів сфери фізичної культури і спорту та міжнародних спортивних організацій.

Спортсмен набуває статусу спортсмена-професіонала з моменту укладення контракту з відповідними суб’єктами сфери фізичної культури і спорту про участь у змаганнях серед спортсменів-професіоналів.

Підпунктами 4 та 39 пункту 4 Положення передбачено, що управління сприяє у розвитку олімпійського, паралімпійського та дефлімпійського руху.

Абзацом 9 статті 1 розділу 1 «Загальні положення» Закону визначено, що олімпійський спорт – це напрям спорту, пов’язаний з організацією та проведенням спортивних змагань з олімпійських видів спорту та підготовкою спортсменів до цих змагань.

Тому з метою правомірного використання бюджетних коштів ТОВ ФК «Черкаський Дніпро», як і раніше, було запропоновано виконати вище наведені умови.

Під час наради під головуванням Омаргалієва К.С. представники ТОВ ФК «Черкаський Дніпро» визнали, що не можуть виконати озвучені вимоги та висунули пропозицію розглянути альтернативні методи освоєння бюджетних коштів задля фінансування команди.

У результаті було ухвалене спільне рішення щодо фінансування футбольної команди громадської організації ФК «Черкаський Дніпро» U-19.

Натепер на участь футбольної команди U-19 у змаганнях профінансовано 44 908,00 грн.

З 5 по 11 червня 2017 року футбольна команда «Черкаський Дніпро» – U-19 перебуває на змаганнях за рахунок обласного бюджету, кошторис витрат складає 24 984, 00 грн.

На 2017 рік на Програму розвитку футболу у Черкаській області передбачені кошти у сумі 1 млн. з обласного бюджету.

У разі виникнення питань у представників ЗМІ щодо фінансового забезпечення футбольної команди U-19 рекомендуємо звертатись до управління.” – йдеться на офіційній сторінці управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації.

Написати перший коментар

Залишити коментар