В Умані пройшов відкритий чемпіонат ФСТ «Україна» з веслування на байдарках та каное (результати)

Відкритий чемпіонат ФСТ «Україна» з веслування на байдарках та каное за програмою «Хто ти, майбутній олімпієць?» серед юнаків та дівчат 2000-2001 р.н., 2002-2003 р.н. пам’яті Заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Донцова Ігоря Петровича з 11 по 13 серпня приймало місто Умань (Черкаська область).

Кращих веслувальників товариства визначали серед спортсменів Черкаської, Вінницької, Кіровоградської, Херсонської, Тернопільської, Хмельницької областей.

Спортсмени Черкаської області гідно захистили честь рідного краю та мають наступні здобутки:

Уманчанин Владислав Савлук (байдарка-одиночка) на дистанції 1000 метрів серед юнаків 2000-2001 року народження виборов «срібло» поступившись веслувальнику з Херсону Олександру Зарубіну 0,15,3 сек. На цій же дистанції каноїст Умані Артур Гуляр став чемпіоном, а вихованець черкаської школи веслування Павло Мірошник посів третю сходинку випустивши поперед себе Давіда Цимбаленка (м. Херсон).

У байдарці-одиночці у молодшій віковій групі друге та третє місце на дистанції 1000 метрів посіли уманчанин Вадим Ткачук та черкащанин Олесь Станкевич відповідно.

Лідером на 1000 метрах у молодшій віковій групі серед каноїстів став вихованець Тетяни Івасенко Роман Українець.

Запекла боротьба точилась серед спортсменів і в екіпажах двійках на 1000 метрах. Так, до перемоги уманським спортсменам Владиславу Савлуку та Олегу Матвієнку не вистачило 0,02,00 сек., одразу за якими фінішувала наступна уманська двійка у складі Антона Жовтюка та Андрія Рожанського.

Екіпаж черкаських веслувальників Павло Мірошник та Павло Стадник (каное-двійка) залишили усіх своїх суперників позаду, здобувши над найближчими конкурентами перемогу у 0,05,5 сек., другими фінішували спортсмени Кіровоградської області.

Молодшою віковою групою (байдарка-двійка, 1000 м.) був підкорений практично весь п’єдестал пошани – перше місце вибороли уманські спортсмени Максим Мегась та Вадим Ткачук, друге – смілянські Максим Ободовський та Назар Петренко, за якими фінішував збірний екіпаж у складі смілянського спортсмена Олександра Васільєва та веслувальника Гайворона Владислава Насальського.

Каноїсти цієї ж групи не відстали у здобутках на складній дистанції (1 000 м): «золоті» нагороди залишив за собою уманський дует Петро Подолянць та Роман Українець, «срібну» нагороду розділили кіровоградець Кирило Паршогуба та черкасець Михайло Назаренко, «бронзу» забрали смілянські спортсмени Антон Шуляченко та Владислав Силка.

На більш короткій 500-метрівці представник ФСТ «Динамо» України, уманчанин Олег Матвієнко (байдарка-одиночка) у віковій групі 2000-2001 р.н. виборов другу сходинку. Серед каноїстів перемогу здобув Артур Гуляр, пропустивши кіровоградського спортсмена Павло Мірошник фінішував третім.

Дівчата Черкащини, як у байдарці-одиночці, так і каное-одиночці вікової групи 2000-2001 р.н. не дали змоги представницям інших регіонів втрутитися у боротьбу за медалі. Так, «золото» 500-метрівки завоювала Аліна Чиж, «срібло» – Катерина Голінна, а з «бронза» дісталась Ірині Надкриничній.

Кращою каноїсткою (дистанція 500 м.) стала Марія Кобилинська, за нею фінішувала Юлія Цікало, третє місце у Мілени Герман.

Серед молодших юнаків першим перетнув фінішну лінію Вадим Ткачук. У цьому ж заїзді, пропустивши поперед себе веслувальника Херсонщини з третім місцем завершив гонку смілянин Назар Петренко.

Уманські каноїсти з різницею в 0,01,0 сек. Петро Подолянець та Роман Українець посіли перше та друге місця на 500-метрівці у своїй віковій групі.

З другим результатом здолала 500 метрів юна смілянська байдарочниця Вікторія Михайленко, за нею до трійки кращих пройшла вихованка черкаської школи веслування Злата Фещенко.

Вихованки Олексія Іванова та Ольги Шарової Євгенія Камнєва та Ілона Трофімова здобули перше та друге місце у каное-одиночці на 500 м, відповідно.

У байдарках-двійках уманські та смілянські спортсмени розподілили п’єдестал пошани (на дистанції 500 м). Отже, першими фінішували Антон Жовтюк та Андрій Рожанський, друге місце у Владислава Савлука та Олега Матвієнка, третя сходинка у Алана Мамбетова та Дениса Грязнова.

Артур Гуляр та Володимир Меля здобули перемогу на 500 м, вигравши у найближчих конкуренті, збірний екіпаж Кіровоградської та Херсонської областей 0,00,72 сек, третіми у цьому заїзді фінішувала двійка Павла Стадника та Павла Мірошника.

Екіпаж у складі Катерини Голінної та Юлії Цікало здолав 500 метрів з кращим часом 2,13,24, одразу за ними фінішну лінію перетнув ще один черкаський екіпаж у складі Аліни Чиж та Марії Кобилинської, їх результат 2,14,66 сек.

веслування

Не було рівних на 500 м у віковій групі 2002-2003 р.н., вихованцям Тетяни Пристайлової Максиму Ободовському та Назару Петренку, за ними у складі збірного екіпажу Кіровоградська-Черкаська область фінішував вихованець Дмитра Гусєва Олександр Васільєв.

Кращими у каное-двійці став уманський екіпаж Петро Подолянць та Роман Українець, за якими впевнено здолавши гонку перетнули фінішну лінію сміляни Антон Шуляченко та Владислав Силка.

На дистанції 500 метрів у байдарках двійках дівчата Черкащини розіграли нагороди між собою, не давши змогу втрутитись у боротьбу спортсменкам Кіровоградської, Тернопільської та Вінницької областей. Так, дует Валерії Шарової та Євгенії Камнєвої виборов найвищу нагороду, друга сходинка у смілянських сестер Вікторії та Олександри Михайленко, третю сходинку посів екіпаж у складі Злати Фещенко та Єлізавети Кісельової.

Спринтерська 200-метрівка підкорилась знаній юній веслувальниці Валерії Шаровій (байдарка-одиночка), третьою у цьому заїзді фінішувала Вікторія Михайленко.

У каное-одиночці на 200 м серед дівчат 2002-2003 р.н. п’єдстал залишили за собою вихованки черкаських тренерів О.Іванова та О. Шарової: перше місце- Ілона Трофімова, друге – Євгенія Камнєва, третє – Катерина Пономаренко.

Вихованки тренерів викладачів черкаської ДЮСШ з веслування Павла Кучера, Людмили Гребенюк, Катерини Коваленко з найкращим часом здолали 200 метрів. Аліна Чиж здолала дистанцію з кращим часом – 0,48,60 сек, Юлія Цікало фінішувала другою з часом 0,50,36 сек, третьою гонку завершила Катерина Голінна з часом 0,50,14 сек.

веслування Юля, Аліна

У каное-одиночці на короткій воді дівчата Черкаської області розіграли місця наступним чином:

1. місце – Марія Кобилинська
  2. місце – Юлія Цікало
  3. місце – Мілена Герман

У байдарках-двійках знову дівчата не дали представницям інших регіонів втрутитися у боротьбу за нагороди: перше місце залишили за собою черкаські веслувальниці Валерія Шарова та Ілона Трофімова, друге вихованки Сміли Олександра та Вікторія Михайленки, третє місце у черкащанок Катерини Пономаренко та Вікторії Харченко.

Завершальну, останню гонку змагань виграли черкаські веслувальниці Аліна Чиж та Катерина Голінна, друга сходинка у Марії Кобилинської та Ірини Надкриничної.

веслування
На фото (з ліва на право): Юлія Цікало, Павло Кучер, Катерина Голінна, Аліна Чиж