Катар заявив про свої наміри приймати Олімпійські ігри у 2032 році

katar-olmpiyski-igri

27 липня 2020 року в Олімпійському комітеті Катару повідомили про те, що вони зацікавились конкурсом і країна подала заявку на проведення Олімпійських та Паралімпійських ігор у 2032 році.

Представники Катару надіслали листа до Міжнародного олімпійського комітету (МОК), де наголосили на тому, що Доха повністю розділяє ідею МОК і прагне використати спорт як засіб міжкультурного світового діалогу. Наголосивши на тому, що Олімпійські кільця - символ єднання, надії та миру у всьому світі, включаючи і громадян Перської затоки. Так як до цього часу жодна з країн Близького сходу не мала можливості приймати Олімпіаду.

«Спорт протягом багатьох років вносив великий вклад в прогрес нашої нації» - сказав голова Олімпійського комітету Катура Джоан бін Хамід бін Халіфа аль-Тані.

Він додав, що ця заява є прекрасним стартом між комісією МОК та Катаром щодо вивчення їх інтересу і довгострокового розвитку країни за допомогою Олімпійських ігор.

Впродовж багатьох років Катар працює над створенням гарної репутації для проведення масштабних спортивних змагань світового рівня.

Так як країна готується до Чемпіоната світу з футболу у 2022 році, на її території було збудовано безліч сучасних спортивних об’єктів.

Першим стадіоном для турніру був збудований «Аль-Януб»,який має 40 000 місць, його вартість складає 575 мільйонів доларів. Також катарці відкрили залізничне метро, за допомогою якого будуть з’єднані всі туристичні місьця та стадіони країни.

Не дивлячись на таку шалену підготовку і відносно великий запас часу до проведення чемпіонату, спортивна подія вже встигла потрапити до скандалу. Підозрюють, що Катар отримав право на проведення Чемпіоната світу корупційним шляхом. Міністерство юстиції США звинуватило багатьох чиновників ФІФА в отриманні хабарів від Росії та Катару на їх користь.

Чемпіонат світу з легкої атлетики у 2019 році пройшов настільки погано, що для багатьох, навіть не дивлячись на звинувачення в корупції, Катар - не краща країна для проведення спортивних заходів світового рівня.

Чемпіонат світу запланований на період з 21 листопада по 18 грудня 2022 року. Саме після отримання права на його проведення, країна прийняла рішення подати заявку і на Олімпіаду - 2032.

Слід зазначити, що це вже 4 спроба Катару подати заявку на проведення Олімпійських ігор, попередні три були безуспішними: у 2016, 2020 і в 2024 роках.

Про свої наміри щодо участі в Олімпіаді - 2032 заявили такі країни як: Австралія, Індія, Китай, Південна та Північна Корея.

Для того, щоб приймати у себе Олімпіаду, країна має подати заявку за сім років до її проведення.

Написати перший коментар

Залишити коментар